Wybierz język: plen
Menu
Kontakt

Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A.

Zarząd

Aleja Pokoju 44

42-202 Częstochowa

tel.: +48 34 363 91 83

fax: +48 34 363 91 85

e-mail: rfgsa@rfgsa.pl

 

Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 344
W tym miesiącu: 9444
Wszystkich: 988986

Inwestycja pozytywnie wpłynie na częstochowski rynek pracy. Pierwszą dużą grupę pracowników Inwestor zamierza  zatrudnić już w drugiej połowie bieżącego roku. Na początek zatrudnienie znajdzie około 45 osób.  Inwestor i wykonawca inwestycji - FHU Woś i Spółka s.c. z siedzibą w Leżajsku - zapowiadają też szybkie tempo realizacji całej  inwestycji. Niebawem ruszy budowa hali. Generalny wykonawca uzyskał już  wszelkie zgody na rozpoczęcie prac budowlanych.

Sprzedana działka ma powierzchnię 1,4 ha. Jej dużym atutem jest znakomita lokalizacja przy Alei Pokoju, w pobliżu dawnej bramy wjazdowej na teren huty. Niemiecka inwestycja nie będzie uciążliwa dla środowiska. W wybudowanej hali powstanie centrum logistyczne zintegrowane z krajową i międzynarodową siecią przesyłek kurierskich. W Polsce przedsiębiorstwo świadczy usługi za pośrednictwem spółki General Logistics Systems Poland sp. z o.o. Częstochowskie centrum będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju. Zapewni nie tylko nowe miejsca pracy, ale także kontrakty dla lokalnych i regionalnych firm.

Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A.  jest Spółką ze 100% udziałem Skarbu Państwa. W swojej ofercie posiada ok. 66 ha terenów inwestycyjnych, w tym nieruchomości zabudowane i niezabudowane oraz obiekty turystyczne, położone na terenie województw: śląskiego i pomorskiego. Działki położone w Częstochowie, to ponad 46 ha terenów pohutniczych. Według zapisów studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Częstochowy są to tereny
o funkcji przemysłowej oraz funkcji przemysłowo - usługowej. W swojej ofercie RFG ma działki o zróżnicowanej powierzchni, dobrze uzbrojone i bardzo dobrze skomunikowane. Obecnie spółka prowadzi rozmowy z kilkoma inwestorami zainteresowanymi kolejnymi terenami oraz obiektami należącymi do RFG.

Regionalny Fundusz Gospodarczy S. A. 2015 Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe TRUSTNET